NASZA KUCHNIA

 

     Podstawą serwowanej w Uroczysku kuchni są świeże produkty kupowane u lokalnych, zaufanych producentów. Wiele składników pochodzi z naszego gospodarstwa. Znaczną część wędlin oraz trunków przygotowujemy na miejscu. Za wszelką cenę unikamy półproduktów i żywności wysokoprzetworzonej, zanieczyszczonej dziwnymi chemikaliami. 

    Przez lata specjalizowaliśmy się w wyśmienitej, tradycyjnej kuchni polskiej, wzbogaconej o pewne nowinki ze świata. Dobrze radziliśmy sobie również z kuchnią wegetariańską i wegańską. Dziś, z uwagi na stan zdrowia, a ściślej rzecz ujmując, ze względu na olbrzymią poprawę naszego samopoczucia po zmianie diety, proponujemy Państwu wyłącznie dania bezglutenowe. Jedynym dopuszczanym przez nas odstępstwem od tej reguły, jest możliwość zaserwowania gościom zwykłego pieczywa podczas biesiad przy ognisku, w sposób który nie zagraża zanieczyszczeniem sztućców, naczyń czy pomieszczeń kuchennych.

     Nie zamierzamy nikogo nakłaniać do zmiany stylu żywienia, mogą się jednak Państwo u nas przekonać, że da się jeść zdrowo i smacznie zarazem. Zapewniamy szeroki wybór potraw, włącznie z pieczywem bezglutenowym wypiekanym w gospodarstwie na tradcyjnym zakwasie. W naszm menu nie brakuje również ciekawych deserów.    

     Dla Gości borykających się z nadwagą, zdiagnozowanymi nietolerancjami pokarmowymi, chorobami autoimmunologicznymi lub cierpiących na rozmaite przewlekłe schorzenia, często nie kojarzone ze sposobem odżywiania, możemy po konsultacjach, zaproponować różne warianty diet eliminacyjnych, które pomogą odzyskać równowagę i poprawić samopoczucie. Po więcej szczegułów zapraszamy do zakładki JEDZENIE A ZDROWIE.

            

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ORGANIZOWANYCH PRZEZ NAS WARSZTATACH ŻYWIENIOWYCH